KELLER Cyrkon wyróżnia ekonomiczność użytkowania, a także prostota obsługi i serwisowania. Jednym z wielkich atutów urządzenia jest intuicyjny panel sterowania, który pozwala w łatwy sposób zmieniać tryby pracy. KELLER Cyrkon bardzo dobrze sprawdza się zarówno w ogrzewaniu podłogowym, mieszanym jak i grzejnikowym.

KLUCZOWY ELEMENT: WYMIENNIK KOTŁA
Najważniejszą cechą użytkową kotła kondensacyjnego jest jego sprawność. Wiąże się ona głównie ze skutecznością odzysku ciepła ze spalin. Dlatego też KELLER Cyrkon posiada wymiennik ciepła najwyższej jakości wykonany ze stali nierdzewnej austenitycznej o niskiej zawartości węgla (AISI304L). Dzięki temu charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję. Dodatkowo wymiennik to pojedyncza rura o dużym, owalnym przekroju. To sprawia, że minimalizujemy ryzyko odkładania się kamienia, co zapewnia dłuższą żywotność urządzenia.

PALNIK CERAMAT®
Palnik Ceramat® wykonany jest z włókien ceramicznych cechujących się najwyższą wydajnością i przewodnictwem cieplnym. Rozwiązanie tego typu pozyskiwane jest w zaawansowanym procesie powlekania ceramicznego, które daje nieograniczone, wcześniej trudne do osiągnięcia rezultaty. Włókna Ceramat® są w stanie wytrzymać temperatury powyżej 1000°C. Niegroźna jest im także korozja, co daje gwarancję stabilnego działania kotła przez cały okres użytkowania. Palnik posiada również szeroki zakres modulacji 1:40, cykle włączania i wyłączania są ograniczone, pozwala to na niższe zużycie i mniejszą emisję spalin (najwyższa klasa NOx – 6).

CICHY I KOMPAKTOWY
Struktura włókien ceramicznych zastosowanych w palniku Cyrkona powoduje wytłumienie hałasu o wysokich i niskich częstotliwościach, sprawiają, że jest to jeden z najcichszych kotłów kondensacyjnych na rynku. Poziom mocy akustycznej urządzenia jest na poziomie 47 dB! Kocioł ma bardzo kompaktowe wymiary: 770 x 400 x 280 mm. Bardzo mała głębokość kotła umożliwia montaż w małych wnękach czy zabudowę w ciągu szafek.

POWIĘKSZONE NACZYNIE WZBIORCZE
Większość kotłów posiada naczynie wzbiorcze do 6 litrów, zaś KELLER Cyrkon pochwalić się może 8‐litrowym naczyniem. Urządzenie jest skonstruowane również z myślą o serwisantach, ponieważ naczynie wzbiorcze umiejscowione jest z boku co sprawia że dostęp w do niego w momencie serwisowania jest ułatwiony. Dodatkowo zawór powietrzny znajduje się w miejscu, które jest dostępne dla serwisanta bezpośrednio po zdjęciu obudowy kotła.

ZARZĄDZAJ CIEPŁEM BEZ WCHODZENIA DO KOTŁOWNI
Oferta marki KELLER tworzona jest w taki sposób, aby znajdujące się w niej produkty współgrały. Dlatego jeśli szukasz regulatorów temperatury – możesz wybierać spokojnie spośród tych, które posiadamy w naszej ofercie.

Więcej informacji o regulatorach znajdziesz: https://www.grupa-sbs.pl/keller/sterowniki-i-regulatory

Specyfikację techniczną kotła KELLER Cyrkon znajdziesz: https://www.grupa-sbs.pl/keller/kotly-co/kotly-gazowe